Тема. Уживання прикметників у загадках
Мета. Систематизувати і
закріпити знання учнів про прикметник; вчити влучно вживати прикметники в
усному й писемному мовленні; розвивати інтерес до усної народної творчості;
збагачувати словниковий запас школярів; виховувати любов до рідного слова.
Хід уроку
І. Організація класу до роботи.
- Гостинно просимо на урок рідної мови!
- Побажайте успіху один-одному.
( Долонька до долоньки )
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1.Вправа «Мозковий штурм»
-Що таке прикметник?
-Наведіть приклади прикметників.
-З чим зв’язуються прикметники у реченні?
-За чим змінюються прикметники?
-Як визначити рід і число прикметників?
2.Гра «Упізнай предмет за ознакою»
*Рідна, лагідна, найдорожча, ніжна, найдобріша - …( мама
).
*Запашний, білий, смачний, духмяний, пшеничний - … ( хліб
).
*Білий, холодний, пухкий, іскристий - … ( сніг ).
*Біле, солодке, вершкове, холодне - … (морозиво ).
*Пухнаста, руда, хитра, прудка, спритна, підступна - … ( лисиця
).
*Нова, цікава, бібліотечна, яскрава - … (книга ).
*Хитрий, колючий, маленький, спритний - … ( їжачок ).
*Швидкий, боязкий, довговухий, куцохвостий - … ( заєць ).
*Весняний, сонячний, теплий, лагідний - … ( вітер ).
3. Каліграфічна хвилинка.
П п Пп пр
ац ця
лл іл ве
Маленька праця краща за велике безділля.
_ Як ви розумієте зміст прислів’я?
-Підкресліть
прикметники, визначте рід, число.
Доберіть спільнокореневі слова до слова праця.
Зробіть звуко –буквений аналіз слова безділля.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Повідомлення
теми, мети уроку.
-Чи любите ви відгадувати загадки?
-Сьогодні ми
спробуємо складати загадки самі.
ІV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.
-Народ створив багато загадок, у яких «заховав» прості й
відомі всім предмети. Прикметники виявилися дуже зручними для того, щоб описати
предмет, не називаючи його. Саме це і потрібно робити в загадці.
1. Діти загадують підготовлені ними загадки.
2.Самостійна робота . Складання загадок ( за предметним
малюнком, диференційовано ).
3. Робота за підручником .
Робота над текстом
вправи 310.
V. Узагальнення й систематизація отриманих знань.
1.Конкурс на кращого відгадувача загадок.
2. Вибіркове письмо.
Із зачитаних вчителем загадок виписати прикметники.
VІ. Підсумок уроку.
-Чи сподобалося вам складати і відгадувати загадки?
Слова якої частини
мови допомагали вам під час
складання і відгадування загадок?
Немає коментарів:
Дописати коментар