пʼятниця, 30 червня 2017 р.

Урок української мови за темою: «Узагальнення і систематизація знань і вмінь учнів із розділу «Прислівник»

Тема. Узагальнення вивченого про прислівник.

Мета: узагальнити знання учнів про прислівник;вчити визначати прислівник серед інших частин мови;розвивати творчу уяву,мислення, розвивати вміння співпрацювати у групі; виховувати доброзичливе ставлення до товаришів, вміння радіти їх успіхам.

Обладнання: фішки для всіх учнів класу , картки.
ХІД УРОКУ
I. Організація класу. 
II. Оголошення теми і мети уроку
— Сьогодні ми підіб’ємо підсумки вивчення теми «Прислівник» і готуватимемося до контрольної роботи. 
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання
1.  «Мозковий штурм»
-Що таке прислівник?  На що вони вказують?  Наведіть приклади.
З чим найчастіше зв’язуються?  Чим прислівники виступають у реченні?
Чому прислівник – незмінна частина мови?
2.Практично повторимо все у ході гри «Знавці». А працювати ми будемо сьогодні в групах. Для цього ми  розділимося на 3 групи. Роботу на уроці кожен оцінить сам. У кожного з вас на парті лежать фішки. За кожне правильно виконане завдання ви покладете собі 2 фішки(2 бали), половина завдання – 1 фішка (1 бал).
-В кінці уроку кожен з вас порахує свої фішки і поставить собі відповідний бал за роботу на уроці.
- На уроці працюють групи «Умійко», «Розумійко», «Мудрійко». 
ІV. Закріплення та систематизація знань
1.Конкурс «Вибирайко»
З тексту вибрати і записати тільки прислівники.
Щороку діти висаджують нові породи дерев. Удалині весело лунала дзвінка пісня жайворонка. Здалеку море здається спокійним. Поблизу річки росла розлога верба. Напровесні зашуміли грайливі струмочки.

Над ставком увечері шепочеться осока. Угору здіймалася невеличка стежка. Весняний вітер стиха віяв над полями. Зірки радісно всміхалися згори. Рівень води в річці швидко спадав.

Є у циклону супротивник – антициклон. Антициклон завжди рушає назустріч або навздогін лютому циклону. А зустрівши, вступає з ним у бій. Б’ються вони завзято, до повної перемоги. Зазвичай переможцем буває антициклон. Він завжди приносить із собою гарну погоду: влітку – теплу й тиху, взимку – ясну й морозну.
— Доведіть правильність вибору.
2. Конкурс «Утворяйко»
— Утворіть від прислівників  іменники, прикметники та дієслова.             
Весело,                             Сильно,                        Сумно,
Щасливо,                          Радісно,                        Темно,
Мужньо,                            Дбайливо,                    Смішно,                 

3. Конкурс «Згадайко»
-Замінити вислови синонімічними прислівниками.
Лягати разом з курми – лягати (рано)
Працює, як сонна муха –
Спати без задніх ніг –
     Шукати по гарячих слідах – шукати (відразу)
     Дав, як кіт наплакав –
     Мчати, як стріла –
Надворі, хоч в око стрельни – надворі (темно)
Знає, як свої п’ять пальців –
Жити на широку ногу –
                              Фізкультхвилинка
4.Конкурс «Думайко»
-Допишіть прислівники, які підходять по змісту.
Розказувати (як?)        Малювати (як?)           Стежити (як?)
Піти (куди?)                Приїхати (куди?)          Бігти (куди?)
Виконував (коли?)       Записати (коли?)         Розцвітати (коли?)
Знаходитися (де?)        Гойдаються (де?)         Сидіти (де?)
5.   Конкурс «Добирайко»
-Доберіть синоніми й антоніми до поданих прислівників.
Швидко -                      Тривожно -                  Погано –
Складно -                      Весело -                      Спочатку –
Поволі -                         Близько -                     Чисто –
Голосно -                       Добре -                       Гаряче - 
6.Конкурс «Складайко».
-Складіть прислівники, розгадавши ребуси. З поданими прислівниками складіть речення, щоб вийшов текст.                        

(навесні)
(надворі)
(завтра)

      V. Підсумок уроку
Кожна група рахує свої фішки, самооцінка роботи на уроці. Вчитель підбиває підсумки гри.
— Чи сподобалась вам гра?
— Що ви можете розповісти про прислівники? 
VI. Домашнє завдання
Підготуватися 

Немає коментарів:

Дописати коментар