Мета: закріпити знання учнів про букву Цц та її звукові значення; формувати свідомі навички
читання слів з буквою Цц; розвивати
пізнавальний інтерес; виховувати уважність, працьовитість.
Хід
уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
Мовленнєва розминка
Розучування скоромовки
У крамниці продавець
Загубив свій олівець.
Загубив свій олівець.
Гра «Зєднай пари»
поїзд синє
яма єнот
Гра «Хто добре чує звук [ц]?»
Цуценя зайшло у двір,
На подвір'ї — «страшний звір»...
Під зів'ялим бур'яном
Воно стрілось з цвіркуном.
Цап забрів у двір рогатий —
Цуценя втекло до хати.
Цілу ніч йому не спалось —
Цапа цуценя боялось.
На подвір'ї — «страшний звір»...
Під зів'ялим бур'яном
Воно стрілось з цвіркуном.
Цап забрів у двір рогатий —
Цуценя втекло до хати.
Цілу ніч йому не спалось —
Цапа цуценя боялось.
О. Кононенко
ГАНЦИ, КРИЦ, КОРЦУ
Хвилинка-цікавинка
— У назвах яких тварин є звук [ц’]? (Лисиця, заєць, вівця, вовчиця, ведмедиця)
Звуко-буквений аналіз слів лисиця, заєць
Фізкультхвилинка
III. Робота за Букварем (с. 158–159)
Читання слів у стовпчиках
— Яка спільна буквена частина у словах?
Прийоми читання
·
Читаємо з учителем.
·
Читаємо за вчителем.
·
Читаємо самі по одному слову.
·
Читаємо слова, що
відповідають на питання що? який? що робити?
Опрацювання казки (за О. Березій)
1) Читання казки вчителем.
2) Словникова робота.
Хто цурається свого роду — зневажає свій
рід.
3) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне
читання оповідання учнями.
— Назвіть дійових осіб казки.
4) Читання тексту учнями «ланцюжком».
— Що сказала Цукерці Цибуля?
— Що відповіла Цукерка?
— Що пояснила Цибуля?
— Що відповіла Цукерка?
— Що пояснила Цибуля?
— Знайдіть слова з буквою Цц і прочитайте їх.
— Прочитайте речення, в кінці яких стоїть знак питання.
— Яких родичів зустріла Цукерка на городі?
— Чому Цукерка є родичкою Буряка?
— Прочитайте речення, в кінці яких стоїть знак питання.
— Яких родичів зустріла Цукерка на городі?
— Чому Цукерка є родичкою Буряка?
6)Читання оповідання за особами.
7) Робота за малюнком.
— Кого ви бачите на малюнку?
— Чи можете ви впізнати, хто де зображений?
— Чи можете ви впізнати, хто де зображений?
Учні, у яких недостатньо сформована
навичка читання,— працюють разом з учителем (читають слова у стовпчиках).
Учні, які добре читають, самостійно опрацьовують оповідання за Г. Манівою.
— Що здивувало кота Маркіза?
— Кому належать капці?
— Розкажіть за малюнками, у якій послідовності губилися Андрійкові капці. Якими вони були спочатку? Якими стали потім?
Учні, які добре читають, самостійно опрацьовують оповідання за Г. Манівою.
— Що здивувало кота Маркіза?
— Кому належать капці?
— Розкажіть за малюнками, у якій послідовності губилися Андрійкові капці. Якими вони були спочатку? Якими стали потім?
— Чого навчалися на уроці?
— Що розповісте батькам удома?
— Що розповісте батькам удома?
Немає коментарів:
Дописати коментар